Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Węgierski przemysł samochodowy

20.04.2016 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: WĘGRY

Według najnowszych prognoz, w 2015 r. liczba samochodów wyprodukowanych na Węgrzech może przekroczyć 550 tys. szt. Oznaczałoby to praktycznie wykorzystanie wszystkich zdolności produkcyjnych zainstalowanych w tym sektorze węgierskiego przemysłu motoryzacyjnego.

O roli przemysłu motoryzacyjnego w węgierskiej gospodarce najlepiej świadczy fakt, że obecnie przypada nań aż 30 proc. całkowitej produkcji krajowego przemysłu przetwórczego, a zatrudnienie w nim znajduje 144 tys. pracowników (wliczając w to osoby pracujące w zakładach dostarczających części i akcesoria samochodowe).

W związku z tym trzy największe zagraniczne firmy samochodowe wytwarzające na Węgrzech samochody (Mercedes, Audi i Suzuki) szukają nowych możliwości zwiększenia produkcji.

Największym pracodawcą w węgierskim sektorze samochodowym jest Audi, zatrudniający 13 tys. osób. Na drugim miejscu znajduje się Bosch (10 tys. pracowników), a na trzecim – Continental (7 tys.). W wyniku restrukturyzacji niemieckiego koncernu, w zakładach Audi Hungaria rozpocznie się produkcja dotychczas wytwarzanego tylko w Hiszpanii sportowego crossovera Q3. W ten sposób gama samochodów produkowanych przez Audi na Węgrzech powiększy się do 5 modeli: Audi A3 Limousine, A3 Cabriolet, TT Coupé, Roadster oraz wspomniany Q3.

W zlokalizowanej na Węgrzech największej na świecie fabryce silników samochodowych w 2015 r. wyprodukowano ponad 2 mln szt. tych wyrobów.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość