Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Ukraińska branża samochodowa wyjechała z kryzysu

08.04.2011 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: UKRAINA

W ciągu pierwszych 2 miesięcy 2011 r. produkcja samochodów osobowych na Ukrainie wzrosła o 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub.r. i wyniosła prawie 13 tys. szt. Do wystąpienia tak silnej tendencji zwyżkowej przyczyniło wiele czynników. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć: relatywnie niski poziom wyjściowy (głęboki kryzys gospodarczy w 2009 r.), zwyżka popytu na samochody na rynku krajowym, zmiany portfela marek niektórych producentów oraz wejściem ukraińskich firm samochodowych na rynki zagraniczne.

Największy przyrost produkcji (o 43 proc.) odnotował w ub.r. Zaporożskij Awtomobilnyj Zawod (ZAZ). W br. powinna utrzymać się tendencja wzrostowa, związana z rozpoczęciem produkcji nowego modelu ZAZ Forza (średnia cena to 80 tys. UAH). Rozszerzana jest również produkcja modeli Sens i Lanos. Na ZAZ przypada ponad połowa ukraińskiej produkcji samochodów osobowych.

Korporacja Bogdan, na którą przypada 22 proc. montowanych na Ukrainie samochodów, planuje w 2011 r. zwiększenie produkcji o ponad 50 proc., do 30,5 tys. szt.

Trzecim ukraińskim przedsiębiorstwem samochodowy, rejestrującym szybki wzrost produkcji jest Eurokar. W 2011 r. firma zamierza sprzedać ponad 12 tys. samochodów.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość