Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Szybki wzrost światowego rynku klimatyzatorów

03.11.2014 | Autor: PBRZ | Branża: POZOSTAŁYCH WYROBÓW PRZEMYSŁOWYCH | Kraj: ŚWIAT

W 2013 r. wartość światowego rynku urządzeń klimatyzacyjnych osiągnęła wartość 91,6 mld USD. W stosunku do roku poprzedniego nastąpił wzrost o 5,5 proc., jako że w 2012 r. obroty klimatyzatorami w skali świata wyniosły 86,8 mld USD. Jest to niezbity dowód, że w branży tej ostatecznie zakończył się okres gorszej koniunktury.

Tempo wzrostu sprzedaży było dość zróżnicowane: od ponad 8 proc. w obu Amerykach po 2 proc. w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Największym rynkiem na urządzenia klimatyzacyjne z dalszym ciągu jest Azja. Zeszłoroczną wartość sprzedaży oszacowano tam na 51,6 mld USD (56 proc. rynku światowego). Z kolei w ramach tego kontynentu prym wiodą dwa kraje: Chiny i Japonia, na które w 2013 r. przypadło aż 82 proc. łącznej sprzedaży w państwach azjatyckich.

Wartość rynku USA na urządzenia klimatyzacyjne w 2013 r. wyniosła 12,8 mld USD (zwyżka o 6 proc.). W Europie z większych państw spadek sprzedaży wystąpi wprawdzie tylko w dwóch (Włochy i Hiszpania), ale na całym kontynencie tempo wzrostu było raczej niewielkie (wspomniane 2 proc.).

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość