Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Światowy rynek biotechnologiczny

24.06.2014 | Autor: PBRZ | Branża: NOWYCH TECHNOLOGII | Kraj: ŚWIAT

Zdecydowana większość z ponad 10 tys. firm działających na rynku biotechnologicznym to przedsiębiorstwa małe. Nie oznacza to jednak, że jest on rozdrobniony. Wręcz przeciwnie, dominują na nim 4 wielkie koncerny, które – według ocen IBISWorld – w 2013 r. miały w sumie ponad 25 proc. udział w globalnych obrotach. Z kolei, jak szacuje OECD, na firmy małe (zatrudniające do 50 pracowników) przypada od 45 proc. obrotów w Japonii do ponad 90 proc. w Nowej Zelandii.

Według IBISWorld, w 2013 r. wartość światowego rynku biotechnologicznego wyniosła 262 mld USD. W ciągu poprzednich 5 lat skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) tego rynku przekroczył 11 proc. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących latach co najmniej utrzyma się taka sama dynamika. Jak wynika bowiem z najnowszego raportu firmy badawczej Grand View Research Inc., w 2015 r. obroty na globalnym rynku biotechnologicznym sięgną 320 mld USD, a w 2020 r. powinny przekroczyć 600 mld USD.

Ok. 60 proc. obrotów na światowym rynku biotechnologicznym przypada na produkty wykorzystywane w ochronie zdrowia (biotechnologia czerwona).

Ponad 40 proc. globalnych obrotów firm biotechnologicznych jest udziałem przedsiębiorstw w Ameryki Płn.

Do grupy największych przedsiębiorstw sektora biotechnologicznego należą: Novo Nordisk, Amgen, Gilead Sciences, Celgene, Biogen Idic, Teva Pharmaceutical Industries, Merck KGaA, CSL, Regeneron, Alexion Pharmaceuticals, Shire PLC, Vertex Pharmaceuticals, BioMarin Pharmaceutical, Elan, Actelion, Onyx Pharmaceuticals, Dr. Reddys Laboratories, Seattle Genetics, Alkermes, Ariad Pharmaceuticals, Cubist Pharmaceuticals, United Therapeutics, Ipsen Group i DiaSorin.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość