Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Rynek urządzeń medycznych w Indiach otwarty dla BIZ

18.02.2016 | Autor: PBRZ | Branża: POZOSTAŁYCH WYROBÓW PRZEMYSŁOWYCH | Kraj: INDIE

Od końca stycznia 2016 r. indyjski rynek sprzętu medycznego został oficjalnie otwarty dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). Kapitał zagraniczny może obecnie posiadać nawet 100 proc. udziałów w firmach tej branży. Rząd tego kraju zastrzegł sobie tylko prawo do indywidualnego ustalania warunków dla inwestorów zagranicznych w już istniejących przedsiębiorstwach.

Inicjatywa ta stanowi istotną część realizowanego od niedawna programu „Make in India”, mającego zmodernizować indyjską gospodarkę (zwłaszcza jego wybrane sektory) właśnie poprzez przyciągnięcie zagranicznego kapitału i zaawansowanych technologii.

Krajowy sektor aparatury i instrumentów medycznych jest obecnie relatywnie niewielki i koncentruje się niemal wyłącznie na produkcji sprzętu mało skomplikowanego i niezbyt nowoczesnego. Tworzy go zaledwie ok. 50 producentów, wytwarzających urządzenia o łącznej wartości nieco ponad 3 mld USD rocznie. Zapotrzebowanie ogromnego indyjskiego rynku (rosnące w dodatku co roku o 10-15 proc.) musi więc być aż w ponad 80 proc. zaspokajane przez import.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość