Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Rynek kiełbas w Rosji

11.08.2011 | Autor: PBRZ | Branża: ROLNO-SPOŻYWCZA | Kraj: ROSJA

Wzrost dochodów pozwolił Rosjanom w 2010 r. zwiększyć zakupy kiełbas w porównaniu kryzysowymi dwoma poprzednimi latami. W ub.r. wartość zakupów tych wyrobów była większa o 7,6 proc. niż w 2009 r. Statystyczny Rosjanin na zakup kiełbas wydał w tymże roku ponad 2700 RUR (ok. 270 PLN).

W podobnej skali (o 7 proc.) wzrosła również krajowa produkcja kiełbas. Najwyższą dynamikę odnotowano w produkcji kiełbas gotowanych, parówek i serdelków.

Największym producentem kiełbas w Rosji jest Centralny Okręg Federalny, na który przypada ok. 40 proc. krajowej produkcji omawianych wyrobów. W granicach tego okręgu szczególnie silną pozycję ma Moskwa i obwód moskiewski, ze względu na znacznie wyższe dochody ludności niż w pozostałej części Rosji.

Import nie odgrywa większej roli w zaspokojeniu rosyjskiego potu na kiełbasy. Jego udział w 2010 r. w ogólnej sprzedaży na tym rynku wyniosła zaledwie 0,3 proc. W ub.r. odnotowano natomiast znaczny wzrost ceny importowanej kiełbasy. Średnio wyniosła ona prawie 4 tys. USD/t.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość