Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Przyszłość rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych

27.08.2012 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: ŚWIAT

W ciągu 20 lat auta z napędem elektrycznym i hybrydowym osiągną 25-proc. udział w światowym rynku samochodowym, jakkolwiek sprzedaż tego rodzaju pojazdów ograniczy się niemal wyłącznie do krajów wysoko rozwiniętych. W pozostałych państwach alternatywą dla samochodów benzynowych staną się pojazdy na gaz i biopaliwa.

W 2011 r. sprzedaż samochodów elektrycznych w skali globalnej wyniosła 40 tys. szt., co stanowiło mniej niż 0,05 proc. całego rynku (77,7 mln szt.). Głównymi przyczynami tak niewielkich rozmiarów tego segmentu rynku jest wysoka cena samochodów elektrycznych (są one przeciętnie 3-krotnie droższe od analogicznych aut benzynowych) oraz kłopot w ciężkimi i wciąż mało wydajnymi akumulatorami (trzeba je ładować co ok. 150 km, a zajmuje to mnóstwo czasu). Wefekciesamochódtenwięcejstoiniż jeździ.

Według prognoz Lux Research. do 2020 r. cena bardziej wydajnych akumulatorów obniży się o co najmniej połowę.

Samochody hybrydowe są obecnie 10-30 proc. droższe od benzynowych. Mają też większe szanse niż elektryczne stać się w najbliższej przyszłości alternatywa dla tradycyjnych pojazdów z silnikami spalinowymi. Już e w 20111 r. ich sprzedaż była 3 razy większa od sprzedaży samochodów elektrycznych.

Według prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej, już w 2020 r., a więc za 8 lat, na 100 mln sprzedanych samochodów osobowych prawie 7 mln będą stanowiły auta elektryczne i hybrydowe (2 mln pierwsze i blisko 5 mln drugie).

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość