Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Plany rozwoju branży motoryzacyjnej na Słowacji

17.03.2011 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: SŁOWACJA

Słowacki przemysł motoryzacyjny zdominowany jest przez 3 zagranicznych producentów: Volkswagena (zakłady w Bratysławie), Kia (Žilina) i PSA Peugeot Citroën (Trnava). Wszystkie 3 firmy oczekują w 2011 r. wyraźnego wzrostu produkcji. Planują też dokonanie w najbliższym okresie dokonanie kolejnych inwestycji.

Volkswagen zamierza zainwestować 1 mld euro w ciągu nadchodzących 5 lat. Największą część tej kwoty firma ma przeznaczyć na rozbudowę fabryki skrzyń biegów w miejscowości Martin. Decyzja taka wynika z zobowiązań inwestycyjnych VW podjętych przy podpisywaniu umowy zakupie ziemi w tym regionie. Ponad 300 tys. euro VW zainwestuje także w rozwój zakładów w Bratysławie, produkujących obecnie auta typu SUV, Audi Q7 oraz części do Porsche Cayenne.

Kia planuje w 2011 r. zwiększenie produkcji w zakładach w Žilinie o 5,3 proc., do poziomu 240 tys. szt. W fabryce tej wytwarzane są modele Kia Sportage, Kia Cee'd oraz SUV Hyundai ix35.

Z kolei PSA Peugeot Citroën ogłosił ostatnio zamiar zatrudnienia 1 tys. dodatkowych pracowników w celu zwiększenia stopnia wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce w Tarnawie. W 2010 r. z taśm montażowych w tych zakładach zjechało nieco mniej niż 200 tys. samochodów, podczas gdy zdolność produkcyjna tej fabryki to 300 tys. aut rocznie.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość