Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Lekki wzrost sprzedaży samochodów w Wielkiej Brytanii

13.09.2011 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: WIELKA BRYTANIA

Po ponadrocznym okresie nieprzerwanego spadku, w sierpniu 2011 r. brytyjski rynek samochodowy odnotował pierwszy, 7,3-proc., wzrost. W tymże miesiącu w Wielki8ej Brytanii sprzedano prawie 60 tys. samochodów. W głównym stopniu zwyżkę sprzedaży tłumaczy się efektem niskiej bazy wyjściowej: akurat na sierpień ub.r. przypadł najgłębszy spadek sprzedaży. Zwraca się też uwagę, że tegoroczna sierpniowa sprzedaż – mimo wspomnianego wzrostu – była aż o ponad 20 proc. niższa aniżeli średnio w tym samym miesiącu w okrasie poprzednich 10 lat.

W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2011 r. sprzedaż samochodów w Wielkiej Brytanii przekroczyła poziom 1220 tys. szt. Oznaczało to spadek o 6,1 proc. w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Według najnowszych prognoz, w całym 2011 r. na rynku brytyjskim znajdzie zbyt 1,93 mln samochodów, o 5 proc. mniej niż rok wcześniej. Próg 2 mln szt. ma być ponownie przekroczony w 2012 r.

Największą popularnością wśród brytyjskich nabywców samochodów w sierpniu cieszyły się następujące marki: Ford, Vauxhall, Volkswagen,  BMW i Audi.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość