Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Europejski rynek samochodów elektrycznych

10.02.2015 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: UE

W 2014 r. na naszym kontynencie doszło do detronizacji dotychczasowego lidera pod względem liczby rejestracji aut z napędem elektrycznym. Francja, ze sprzedażą nieco ponad 15 tys. tego rodzaju nowych samochodów, musiała ustąpić miejsca Norwegii (prawie 18,7 tys. pierwszych rejestracji).

Według europejskiego stowarzyszenia na rzecz rozwoju motoryzacji elektrycznej (Avere), już w 2015 r. Francja powróci na pierwszą pozycję, którą zajmowała jeszcze w 2013 r. (prawie 14 tys. nowych rejestracji). Od 2005 r. w tym kraju sprzedano ponad 43 tys. samochodów elektrycznych. Na trzecim i czwartym miejscu pozostają bez zmian Niemcy i Wielka Brytania.

Mimo zeszłorocznego ponad 60-proc. wzrostu sprzedaży tego rodzaju aut w Europie, rynek nowych samochodów elektrycznych stanowi wciąż zaledwie 0,5 proc. całego rynku samochodowego na Starym Kontynencie.

W 2014 najlepiej sprzedającymi się autami z napędem elektrycznym w Europie były: Nissan Leaf i Renault Zoé, a następnie Tesla S, BMW i3, Volkswagen e-up!, Kangoo ZE, e-Golf i Bluecar.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość