Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Droga produkcja samochodów w Rosji

27.01.2012 | Autor: PBRZ | Branża: MOTORYZACYJNA | Kraj: ROSJA

Koszty produkcji samochodów w Rosji są o 5 proc. wyższe niż w Europie i 115-20 proc. wyższe aniżeli w Chinach czy Korei Płd. Tak twierdzi szef założonej przez PSA (Peugeot i Citroen) oraz Mitsubishi, francusko-japońskiej firmy montującej samochody osobowe w Rosji.

Jego zdaniem, koszty transportu pracowników, ich przeszkolenia, ceny elektryczności, oraz obciążenia fiskalne, sprawiają, że produkcja samochodów w tym kraju staje się coraz droższa. Z drugiej strony jednak, eksport pojazdów wytworzonych w Europie jest zdecydowanie droższy, ze względu na jeszcze wyższe cła i podatki na importowane gotowe samochodów.

Dlatego też zagraniczne firmy motoryzacyjne nie ograniczają swojej produkcji w Rosji. Wspomniana francusko-japońska firma PSMA Rus. zamierza zwiększyć moce produkcyjne w swoim zakładzie w Kałudze ponad przewidziane wstępnie 125 tys. pojazdów rocznie. Podobne plany mają inne firmy zagraniczne tej branży. Powodem jest potencjał tego roku. Według najnowszych ocen, w 2011 r. sprzedano na nim 2,6 mln samochodów, o 40 proc. więcej niw roku poprzednim.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość