Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Brytyjski rynek mebli

04.08.2015 | Autor: PBRZ | Branża: MEBLARSKA | Kraj: WIELKA BRYTANIA

W 2014 r. wartość rynku mebli i wyposażenia mieszkań w Wielkiej Brytanii wyniosła 13,2 mld GBP, z czego 5 mld GBP przypadło na meble mieszkaniowe. Według najnowszych prognoz, do 2019 r. sprzedaż mebli mieszkaniowych w tym kraju powinna zwiększyć się o 10,6 proc. i przekroczyć 5,6 mld GBP.

Największą część tego rynku stanowi segment mebli do salonu. Przypada na nie 37,6 proc. sprzedaży wszystkich mebli mieszkaniowych. Z kolei wartość sprzedaży mebli biurowych w ub.r. szacowano na 850 mln GBP, co oznaczało wzrost o 15,4 proc. w zestawieniu z 2010 r.

Mimo iż na brytyjskim rynku mebli funkcjonuje kilka tysięcy małych producentów i dystrybutorów mebli, to jest on zdominowany przez stosunkowo małą liczbę dużych sieci handlowych. Jest to rezultat fali przejęć i akwizycji w tym sektorze, która przetoczyła się przez Wielką Brytanię w ostatnich latach. Niektórzy wielcy detaliści (np. MFI czy World of Leather) przestali istnieć, inni natomiast (jak John Lewis, Furniture Village i BoConcept) odnotowali poprawę wyników.

W ostatnich latach w Wielkiej Brytanii rosnącym zainteresowaniem cieszą się meble do małych mieszkań oraz wyroby łączące w sobie funkcje mebli mieszkaniowych i biurowych. Wynika to z faktu, że coraz większa liczba ludzi pracuje w domu, a poza tym – w związku z wysokimi cenami mieszkań – wiele osób rezygnuje z zakupu większych lokali i stara się na nowo urządzić dotychczas zajmowane pomieszczenia. Inną zauważalną tendencją jest zmniejszanie się rozmiarów gospodarstw domowych. Jeśli jeszcze w połowie lat 90. statystyczne brytyjskie gospodarstwo domowe liczyło 2,42 osoby, to w 2014r. było to już tylko 2,38 osoby.

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość