Raporty, analizy, informacje.

- Przygotowujemy raporty marketingowe na temat rynków zagranicznych w ujęciu branżowym.
- Opracowujemy analizy dotyczące możliwości rozwoju eksportu do poszczególnych krajów.
- Dostarczamy informacje o sytuacji finansowej głównych konkurentów na rynkach zagranicznych.

Misja promocyjno-akwizycyjna do Senegalu

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą Senegalu w Polsce, na zaproszenie Zrzeszenia Izb Przemysłowo-Handlowych Senegalu, organizuje w dniach 24 – 28 lipca 2016 r. misję gospodarczą do tego kraju.

Program wizyty misji KIG przewiduje m.in. udział w Polsko-Senegalskim Forum Biznesu organizowanym we współpracy ze Zrzeszeniem Izb Przemysłowo-Handlowych Senegalu oraz Izbą Gospodarcza w Dakarze, spotkania B2B z partnerami senegalskimi, wizyty w wybranych resortach gospodarczych i organizacjach branżowych w Dakarze, udział w spotkaniach z przedstawicielami administracji rządowej i organizacjami samorządu gospodarczego, w tym m.in. z Krajową Agencją Promocji Inwestycji i Projektów Publicznych (APIX).

Republika Senegalu jest jednym z szybciej rozwijających się demokratycznych państw Afryki, ze stabilnym wzrostem PKB. Dominującą gałęzią gospodarki jest ciągle rolnictwo i rybołówstwo, dające zatrudnienie dla ok. 65 proc. mieszkańców kraju. Jednak ostatnia dekada przyniosła znaczny rozwój przemysłu, dzięki realizacji rządowego programu inwestycyjnego PSE (Plan Sénégal Emergent - strategia na rzecz Rozwoju Gospodarczego i Społecznego Senegalu), głównie w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym.

Z uwagi na położenie portu w Dakarze Senegal jest jednocześnie jednym ze strategicznych punktów na mapie Afryki, stanowiącym swego rodzaju „wrota” do Afryki Zachodniej.

W perspektywie kolejnych lat w tym kraju, szybko będzie się rozwijać przemysł wydobywczy, rolnictwo, turystyka i transport. Z punktu widzenia polskiego przemysłu współpraca gospodarcza z Senegalem ma duże perspektywy rozwoju m.in. w takich sektorach jak: przemysł rolno-spożywczy, zielone technologie (m.in. recyklingu), naftowo-gazowy, budowlany, infrastruktura transportowa (m.in. budowa dróg, transport kolejowy) oraz energetyczny (rozwiązania dla elektrowni, sieci przesyłowych). Jednocześnie Polska może być cennym partnerem w zakresie doświadczeń z sektora chemicznego, wydobywczego, a także budowlanego i energetycznego.

Wartość polsko - senegalskiej wymiany handlowej w okresie 11 miesięcy 2015 r. wyniosła ponad 59 mln USD. Eksport do Senegalu kształtował się na poziomie 38,3 mln USD, a import na poziomie 21,1 mln USD. Dominującą pozycję w polskim eksporcie na rynek senegalski stanowią artykuły rolno- spożywcze, (ok. 83 proc. wywozu z Polski na ten rynek). Kolejne pozycje w naszym eksporcie zajęły wyroby przemysłu elektromaszynowego oraz mineralnego.

Kontakt: KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA - Biuro Współpracy z Zagranicą Agnieszka Salamończyk - tel: 22 / 6309773, asalamonczyk@kig.pl Elżbieta Wojtas – tel: 22 / 6309752, ewojtas@kig.pl

Adres:

ul. Villardczyków 1/19, 02-798 Warszawa

Kontakt

tel. (22) 408-18-17, email: biuro@pbrz.pl

Subskrybuje zawartość